Profesinis orientavimas – nuo Mažeikių iki Rusnės / 2017-03-24

Pastarosiomis dienomis Kurorto verslo skyriaus bendruomenė stengiasi aplankyti kuo daugiau aplinkinių mokyklų siekiant susipažinti, pabendrauti, pristatyti mokymosi programas, neformalias veiklas –stovyklas bei apkalbėti įsidarbinimo galimybes vasaros metu. Pastebėjome, kad mokinių apsisprendimui labai svarbus yra teigiamas mokyklos vadovo, klasės auklėtojo ar karjeros konsultanto  požiūris, todėl į užsiėmimus bandome įtraukti juos pačius.

Kiekvieną dieną aplankome po kelias skirtingas mokyklas. Jau spėjome susipažinti ne tik su Palangos, bet ir su Kretingos, Skuodo, Plungės, Telšių, Mažeikių, Šiaulių, Klaipėdos, Šilutės, Švėkšnos bei Rusnės miestų ir rajonų pagrindinėmis mokyklomis ir jų bendruomenėmis.

Rusnės kraštas mus pasitiko labai šlapiai – teko net „perplaukti“ atitinkamą kelio ruožą, kad galėtume pasiekti Rusnės pagrindinę mokyklą. Šis kraštas – ypatingas. Juk tai yra Lietuvos miestelis saloje, kuris stebina mus savo gamtos pokštais: tam tikrais metų laikais, atrodo, kur tik pažiūrėsi, ten ežeras, o kelio ruožus vanduo apsemia net iki 70 cm. Visiems mokiniams šis reiškinys atrodo, kaip kasdienis reiškinys apie kurį mums pasakojo, kaip apie eilinį įvykį.

Svečių sulaukiame ir Skyriuje. Kovo 21 d. atvyko Skyriuje sulaukėme ir svečių iš Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus ir Aleksandrijos pagrindinių mokyklų. Mokiniai, mokytojai ir tėvai susipažino vieni su kitais, atliko įvairias užduotis, praktikos mokymo bazėje išbandė SPA procedūras, kūrė verslo planus. Visi buvo palydėti su geromis emocijomis ir įspūdžiais.

Artimiausiu laiku dar planuojame aplankyti Ylakių ir Mosėdžio gimnazijas, Kintų ir Vilkyčių pagrindines mokyklas bei Vilniaus rajono mokymo (-si) įstaigas.

Nors profesinis orientavimas Skyriuje vykdomas ištisus metus, šie mokslo metai kitokie – pirmąkart priėmimas mokytis prasideda nuobalandžio 1 d.

Tad jau šį balandį laukiame Jūsų!

Sekretorė-referentė, viešųjų ryšių specialistė Ugnė Žarinskaitė

867867867867867867867

Komentuoti