Pervalką papuošė Žemės meno festivalio kūriniai / 2017-05-05

Balandžio 24-29 d. nuostabiame Lietuvos kampelyje – Pervalkoje vyko Žemės meno festivalis „Eco Land Art Pervalka 2017“. Šešias dienas Kuršių nerijos nacionaliniame parke Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Floristikos, Smulkaus verslo organizavimo bei Kurorto verslo skyrių mokytojai ir mokiniai kūrė floristinius meno objektus ir kvietė visus gamtą mylinčius ir ekologijai neabejingus žmones susipažinti su unikaliu jų kūrybos procesu.
 
Neringos šiaurietiško ėjimo trasos atkarpoje nuo Pervalkos g. 1 iki švyturio Arklių rage nusidriekė 14 išskirtinių meno objektų. Stebėti, kaip gimsta žemės meno objektai, galėjo visi Neringos gyventojai ir svečiai. Kai kurių darbų ilgis siekia net 50 m, plotis 9 m, o aukštis daugiau nei 3 m. Anot floristų, stengiamasi pajusti aplinkos diktuojamą visumą, ir, naudojant aplinkoje randamas medžiagas, atrasti vis kitokius galimus medžiagų derinius, suteikiant jiems naują formą.
 
Žemės menas tuo ir išskirtinis, kad kuriamas iš gamtoje randamų medžiagų: šakų, kelmų, samanų, miško nuokritų, žievės, žolės, nendrių, akmenų. Kartais kūriniuose naudojamos ir dirbtinės ar žmogaus pagamintos medžiagos: virvės, plytos, kamieno ripkos, malkos, lentos ir pan. Šis menas skatina ekologiją ir kuria traukos vietą bendruomenėms bei svečiams. Tai, kad žemės meno darbai tampa patrauklia vieta turistams, buvo galima įsitikinti ir šio festivalio metu. Pervalkos gyventojai stebėjosi ir džiaugėsi didžiuliu srautu svečių, atvykusių pasivaikščioti ir pasigrožėti.
 
Pagrindiniai Žemės meno festivalio organizatoriai: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Neringos savivaldybė, VĮ Kretingos miškų urėdija bei Kuršių Nerijos nacionalinis parkas.
 
Floristų komandos sukūrė kompozicijas, kurios veikiamos vėjo, lietaus, saulės vėl sugrįš į gamtą ir taps jos dalimi.  Žemės meno kūriniai nėra ilgaamžiai. Ilgainiui menininkų darbus „pasiima“ gamta, tad reiktų suskubti atvykti į Pervalką ir pasigėrėti gamtos bei žmogaus sukurta kūrybine derme.
 
Kviečiame šį šeštadienį, gegužės 6 d., 10.30 val. įsijunti LRT „Kultūra“ kanalą ir žiūrėti laidą „Pažvelk į profesiją kitaip“. Čia iš arčiau pažvelgsime į žemės meną. Dalinamės būsimos laidos anonsu.
 
Daugiau nuotraukų galite rasti mūsų Facebook paskyroje.
 
876876876876876876876876876876876876876876876876876876

Komentuoti